Strašidlo Cantervillské 5.5.2013

Pri príležitosti osláv Dňa matiek sa ku gratulantom pripojil aj náš divadeľný súbor premiérou hry Strašidlo Cantervillské.

Príhovor starostu:
Vážení prítomní,
som veľmi rád, že vás môžem privítať na dnešnom predstavení a popriať vám príjemné popoludnie. Úvodné májové dni a týždne sú spojené s viacerými sviatkami, z ktorých najkrajší je Deň matiek.

Ako možno poďakovať mamám za všetko, čo robia pre svoje deti a rodiny? Aj slovami, ktoré jednoducho treba povedať. My, muži, vás obdivujeme a skláňame sa pred vami. Ďakujeme za vašu bezhraničnú lásku, priateľský úsmev, vždy otvorené náručie ochotné pomôcť, pritúliť, keď sú starosti najväčšie. Otvárame s láskou vaše srdcia dokorán a vkladáme do nich želanie, aby len slza šťastia padla z tváre matky pri pohľade na syna, dcéru, vnúčatko. A nech si do vašej duše nájde cestičku veľa slniečka. Pretože Vy, mami, ste a vždy budete tým najcennejším, čo v živote máme.

Milé mamičky,
som presvedčený, že jedným z prvých gratulantov je tohto roku náš divadelný súbor, ktorý vám svoj obdiv a vďaku vyjadruje premiérou hry Jana Skopečka Strašidlo Cantervillské. Predstavenie režijne pripravil pán Stanislav Kuchyňa, uvidíte v ňom 11 postáv vrátane dvoch spolupracujúcich hercov zo Žiaru nad Hronom. Hra sa odohráva v starom anglickom zámku, ktorý kúpila rodina amerického veľvyslanca. Tradície a zvyky anglického vidieka na zámku so strašidlom, sú protikladom americkej moderny a nadutosti, vyplývajúcej aj z ich materiálneho bohatstva. A ako to celé dopadne, pozrite si v nasledujúcich troch dejstvách, ktoré sú oddelené 10 minútovými prestávkami. Hra, ako aj každé dejstvo, začnú po treťom zazvonení.

Prajem vám príjemné sledovanie hry a pekný zážitok.

Pozrite si fotografie