OCENENIE PRE PANI JURGOVÚ

Vidiecky parlament na Slovensku (VIPA) v spolupráci s partnermi zorganizoval 11. ročník súťaže "Vidiecka žena roka – Líderka roka 2012". Do súťaže bolo prihlásených 31 žien v piatich kategóriách, pričom z našej obce starosta nominoval v kategórii žena – aktivistka pani Otíliu Jurgovú a v kategórii žena – seniorka pani Evu Hurtíkovú.

Slávnostné vyhodnotenie súťaže a odovzdávanie ocenení sa konalo v piatok 12.10.2012 v obci Dražkovce (okr. Martin), pod záštitou poslankyne Európskeho parlamentu Mgr. Moniky Smolkovej.

Zaplnenú sálu kultúrneho domu privítala predsedníčka VIPA pani Mária Behanovská. Odbornú časť podujatia prezentovali prednášky o práci a činnosti VIPA, o eliminácii rôznych foriem diskriminácie, o výrobe syrov v domácnosti, o spracovaní ovčej vlny a o založení občianskeho združenia Vidiecke ženy. Kultúrny program zabezpečili miestne deti zo ZŠ folklórnym pásmom a deti zo ZUŠ v Polomke módnou prehliadkou. Všetkých prítomných zaujala prezentácia nášho patchworkového obrazu a pochutili si na tekvicových špecialitách, ktoré pripravili panie Jurgová a Hurtíková. A potom už prišlo s napätím očakávané vyhodnotenie súťaže.

Víťazkou súťaže "Vidiecka žena roka – Líderka roka 2012" v kategórii žena – aktivistka sa stala pani Otília Jurgová. Okrem kvetín, diplomu a vecných cien si od pani Smolkovej prevzala aj poukaz na zájazd do sídla Európskeho parlamentu. Tilka, gratulujem a ďakujem za všetko, čo pre našu obec robíš.