Mikroregion nás spája - Sklené Teplice 8.9.2012

V Sklených Tepliciach sa v sobotu 8.9.2012 stretli obce Mikroregiónu Hlinické Pohronie, aby v novom kultúrnom parku predstavili občanom zaujímavý kultúrny program a ponúkli svoje tradičné jedlá a špeciality.

Moderátorka predstavila našu obec takto:
"Malá, ale vždy pekná a upravená obec, známa svojimi tradíciami, aktívnymi a najlepšie v regióne separujúcimi občanmi, kvalitnou pitnou vodou, opravenými miestnymi komunikáciami, izbou ľudových tradícií, novým parkom, oddychovými zónami, rekordným patchworkovým obrazom venovaným obci, divadelným súborom, bylinkovou záhradou - to je Dolná Trnávka."

V kultúrnom programe vystúpili deti z materských škôl, mládež, seniori, folklórne súbory aj amatérske zoskupenia v zaujímavých speváckych a tanečných číslach.

Naše vystúpenie moderátorka uviedla:
"Dupák je typickým tancom Horehronia. Pre svoje čaro si tento tanec osvojili a prispôsobili mnohí pozdĺž toku Hrona. V takejto podobe Vám ho prišla predstaviť spevácka a tanečná skupina Konopa. Vedúcim speváckej skupiny je pán Stanislav Janek, vedúcimi tanečnej skupiny sú manželia Anka a Kamil Dekýšovci, na harmonike hrá Michal Faško."

Veľkým zážitkom pre všetkých prítomných bolo vystúpenie akordeonistu Michala Červienku, ktorý svojím výkonom roztlieskal a rozospieval celé hľadisko.

V gastronomickej časti mohli prítomní ochutnať kapustnicu, guľáš, držky, plnené lokše, štrúdle, radostníky, ale aj naše tekvicové špeciality. Tieto pripravili a ponúkali členky Klubu Včielka pri občianskom združení RAK.

Vydarené popoludnie v príjemnom počasí uzavrela svojím vystúpením domáca folková skupina Jasoň.

Ďakujem všetkým, ktorí pomohli pripraviť a realizovať peknú prezentáciu našej obce na tomto podujatí.