Deň detí v Dolnej Trnávke 16.6.2012

Krásne slnečné počasie privítalo v sobotu popoludní deti a ich rodičov na začiatku rozprávkovo – športovo – náučnej a zábavnej prechádzky v peknom prírodnom prostredí. Účastníci sa rozdelili do skupín, staršie deti samostatne a mladšie spolu s rodičmi sa vybrali hľadať zaujímavosti a prekvapenia po vyznačenej trase.

Na Hôrke bola prvá zastávka s kráľovským privítaním a tromi stanovišťami – hod dreveným granátom na cieľ, skok vo vreci a perníková chalúpka. Po získaní pečiatok a malom občerstvení deti pokračovali lesom, kde ich čakali lesné víly. Nasledovalo hľadanie zvierat a vtákov na poľovníckom stanovišti. Deti aj dospelých zaujali zvuky vábničiek na jelene, diviaky či srnce. Pri odchode malé deti vystrašila maska vlka, ale slzu v oku vysušil prechod cez jarok pomocou lán. Tu sa prejavila nevhodná obuv niektorých účastníkov, ale za pomoci organizátorov všetci zvládli aj túto prekážku. Značky priviedli postupne všetky skupiny na strelnicu, kde väčšie deti samostatne, menšie s pomocou strieľali zo vzduchovky do plechových terčov. Nasledoval prechod cez nebezpečné územie za pomoci novín a chodníkom od vrtu sa dostali k fontáne. Vodníkovi ulovili všetky ryby z jazierka a vodnými pumpami zahasili nielen pripravený terč, ale v niektorých prípadoch schladili aj organizátorov a rodičov. Pri záhradke liečivých bylín ukázali babke – korenárke svoje vedomosti aj zistili vôňu a chuť vybraných byliniek.

Po približne hodine a pol odovzdali kartičky s 10 pečiatkami a dostali opekaný špekáčik a ďalšie sladkosti. V príjemnom lesnom prostredí v okolí altánku deti pokračovali v zábave až do večera.

Ďakujeme všetkým organizátorom za prípravu a realizáciu tohto zaujímavého podujatia.