Dolna Trnavka
 
 


Fašiangy v Dolnej Trnávke 18.2.2012 Kód - 4

V sobotu 18. februára sme si v príjemnom počasí a v krásne zasneženej obci pripomenuli fašiangy. Občianske združenie RAK, folklórno – spevácka družina KONOPA, nadšenci v maskách aj dobrovoľníci bez masiek, gazdovia a ich susedia pripravili pre nás všetkých ozaj zábavné a vydarené fašiangové popoludnie.

Dobrá muzika a zábava, bohato pripravené gazdovské stoly s typickými dobrotami, zaujímavé masky a záujem ľudí vytvorili síce menší ako vlani, ale veselý fašiangový sprievod obcou. Ďakujeme všetkým účinkujúcim a účastníkom za pekný zážitok.

Naši najmenší sa ako už tradične na svojom karnevale predviedli v rôznofarebných a nápaditých maskách. S vervou v tanci vyzvŕtali aj svojich rodičov a starých rodičov, zahrali si zaujímavé hry a pochutili na šiškách s čajom.

Pekné a zaujímavo prežité popoludnie sme ukončili zábavou. Ľudová hudba Daniela Šályho, k fašiangom patriace občerstvenie a pochovávanie basy, veselo naladení a do skorých ranných hodín zabávajúci sa mladí aj starí dali bodku za tohtoročnými fašiangami v našej obci.

Ešte raz ďakujeme všetkým organizátorom, účinkujúcim a účastníkom za pekné zážitky, za príjemné, veselé a zaujímavo pripomenuté fašiangové tradície.


Pozrite si fotografie fašiangového sprievodu a detského karnevalu vo fotogalérii.