Fašiangy v Dolnej Trnávke 5.3.2011 Kód - 11

V sobotu 5. marca sme si v obci pripomenuli fašiangy. Občianske združenie RAK, folklórno – spevácka družina KONOPA, mládežnícka zložka divadelného súboru, nadšenci v maskách aj dobrovoľníci bez masiek, gazdovia a ich susedia pripravili pre nás všetkých ozaj zábavné a vydarené fašiangové popoludnie.

Krásne počasie, dobrá muzika a zábava, bohato pripravené gazdovské stoly s typickými dobrotami, zaujímavé masky a záujem ľudí vytvorili veselý fašiangový sprievod obcou. Ďakujeme všetkým účinkujúcim a účastníkom za pekný zážitok.

Naši najmenší sa ako už tradične predviedli v rôznofarebných a nápaditých maskách. S vervou v tanci vyzvŕtali aj svojich rodičov a starých rodičov, zahrali si zaujímavé hry a pochutili na šiškách s čajom.

Zvuk zvonca oznámil premiéru divadelnej hry "Tri vrecia zemiakov", ktorú pod vedením režiséra Stanislava Kuchyňu nacvičila mládežnícka časť nášho divadelného súboru. Kapacita sály nestačila záujmu divákov, ktorých hra pobavila a výkony našich mladých hercov odmenili dlhotrvajúcim potleskom.

Deti, mládež aj tí skôr narodení si zo záujmom prezreli obrad pochovávania basy, ktorý folklórno – spevácka družina KONOPA vtipne upravila, zábavným a pritom decentným spôsobom predviedla.

Pekné a zaujímavo prežité popoludnie sme ukončili zábavou. Dobrá hudba, k fašiangom patriace občerstvenie, veselo naladení a do skorých ranných hodín zabávajúci sa mladí aj starí dali bodku za tohtoročnými fašiangami v našej obci.

Ešte raz ďakujeme všetkým organizátorom, účinkujúcim a účastníkom za nové zážitky, za príjemné, veselé, zaujímavé a v pohode pripomenuté fašiangové tradície.

Pozrite si našu fotogalériu