Šachový turnaj o Pohár starostu obce Dolná Trnávka Kód - 30

Tradícia šachových turnajov v Dolnej Trnávke sa začala v roku 1986 a do roku 1990 sa hrali pod názvom "O pohár predsedu JRD Vtáčnik" a získali si dobré meno v šachovom svete. Po dlhej prestávke sa tradícia obnovila v roku 2003, teraz už sa hrá "O pohár starostu obce Dolná Trnávka".

V nedeľu 25. júla 2010 sa v kultúrnom dome zišlo 63 ctiteľov kráľovskej hry a to nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky a Maďarska.

Víťazom sa zaslúžene stal František Vrána (2295 - ČR), so ziskom 9 bodov. Druhé miesto si vybojoval Dušan Turcer (2043 – Sklené), ktorý získal 7 bodov a tretí skončil Miroslav Kaniansky (2205 – Prievidza), ktorý mal najlepšie pomocné hodnotenie zo skupiny hráčov so ziskom 6,5 bodu.

Turnaj sa hrá aj ako prebor Dolnej Trnávky, tohtoročným preborníkom sa stal Karol Kružic.

Vecnými odmenami boli ohodnotení aj najlepší v jednotlivých kategóriách – ženy – Jarmila Vránová (1807 – ČR), deti – Marton Urhegyi (1853 – Maďarsko), seniori – Vladimír Nováček (2089 – Banská Bystrica).

Zúčastnení šachisti sa v Dolnej Trnávke cítia veľmi dobre, oceňujú kultúrne prostredie, kvalitnú organizáciu ako aj občerstvenie, ktoré pripravili naše "Včielky". Najmä polievka Strova už získala medzi šachistami dobrú povesť.

Výsledky turnaja sú v sekcii šport - šach

Fotogaléria: http://picasaweb.google.sk/Stanyk01/SachDolnaTrnavka#